Dr.Klinghardt napísal: Jedna z najškaredsich veci, ktoré sme zistili pri otrave amalgámom a plati aj pre iné kovy je, že spôsobujú psychickú zmenu osobnosti. T.z. mnohí ludia nemajú žiadne výrazné symptómy otravy, sú iba iní, ako by v skutočnosti boli, keby nemali žiadnu ortuť v mozgu!!!

Regulačná diagnostika

Regulační diagnostika a psycho-kineziologie

podle Dr. med. Dietricha Klinghardta Ph.D.


V tomto článku Vám chceme stručně představit diagnostický a léčebný systém německého lékaře Dr. Dietricha Klinghardta.

Dr. Klinghardt vystudoval medicínu a psychologii ve Freiburgu a specializoval se na léčbu chronických nemocí. Od roku 1982 žije a pracuje jako lékař v USA. Zasazuje se o celostní medicínu a spojuje vědecké s duchovním. V Evropě vede kurzy svých metod.


Dnešní celostní medicína nabízí velmi obsáhlé množství technik a preparátů podporujících samouzdravovací schopnosti lidského organismu. V pětiúrovňovém léčebném systému, který má svůj původ v indické tantra józe nabízí Dr. Klinghardt ucelený přehled možností diagnostiky a léčby na různých úrovních našeho těla.


Základní rozdělení lidského těla

 1. Fyzické tělo

 2. Elektrické tělo

 3. Mentální tělo

 4. Snové tělo

 5. Duše


Úrovně a těla

Naše zkušenost na této úrovni

Anatomie

Příbuzné vědy

Diagnostika

Druh léčby

5. Duše

radost,

jednota s Bohem

duch, duše, vyšší vědomí

víra, spiritualita

vědění, pozorování,

zvědomování

samouzdravení, modlitba, opravdová meditace

4. Snové tělo

symboly, trans, sny

No Mind“, podvědomí

matematika, kvantová fyzika

Intuice, psycho-kineziologie, mudry a symboly, rodinné konstelace

hypnoterapie, radionika, šamanizmus, psychoterapie podle Junga, Hellingerova systémová terapie

3. Mentální tělo

niterná přesvědčení, mínění, myšlenky, vnitřní postoje

pochopení (vědomé a nevědomé)

psychologie a homeopatie

psychologický test (MMPI atd.), homeopatická repertorizace, diagnostika psycho-kineziologie

homeopatie, psychoterapie, psycho-kineziologie

2. Elektrické tělo

pocity, (jako vztek, zlost, strach, žárlivost), pocit uvědomění

nervový systém, meridiány, čakry, aura

psychologie, tradiční čínská medicína, jóga

EEG, EKG, kineziologie, R.A.C., Kirlianova fotografie, PET- scan

akupunktura, neurální terapie, dechová terapie, emoční uvolnění, smích

1. Fyzické tělo

smyslové vjemy (doteky, vůně atd.)akce, pohyb

orgány, kosti, atd. biochemie

mechanika a chemie

tělesné vyšetření, rentgen, laboratorní testy

chiropraxe, operace, léky, byliny, ozařování

Uzdravující princip učení jógy zní: pokud je pacient léčen na nějaké z těchto pěti úrovní, má každá úspěšná intervence rychlý a silný účinek na nižší těla, ale pouze slabý, nebo pomalý účinek na těla ležící výše.Nejelegantnější léčebný proces je užití té metody, která náleží úrovni, na níž nemoc vznikla. Regulační diagnostika je přesná a jednoduchá technika určování původu tzv. „blokované regulace“, tedy neschopnosti organismu vyrovnat se s nemocí.

Elegance“ znamená pro Dr. Klinghardta zvolit nejkratší cestu z bodu A (nemoc) do bodu B (zdraví) s co možná nejmenším energetickým vypětím. Nehody se nejčastěji konají na 1. úrovni (fyzické tělo) a jsou zde adekvátně ošetřeny. Chronická onemocnění mohou vznikat na vyšších úrovních, svůj původ mají často na druhé úrovni (elektrické tělo). Například jizva po operaci slepého střeva může vytvořit takovou poruchu, že nervový systém pacienta, tedy jeho elektrické tělo, začne fungovat zmateně. To může vést k takovým onemocněním jako artritida, chronická únava, poruchy prostaty atd. Vhodná metoda by zde byla neurální terapie (vstřik lokálního anestetika, nejčastěji Prokainu), která patří na 2. úroveň.

Většina chorob však vzniká na třetí úrovni díky našim niterným přesvědčením, jež jsou naší součástí z raného dětství nebo i z časů předtím, a na úrovni čtvrté kvůli nevyřešeným konfliktům mezi žijícími a zemřelými rodinnými příslušníky.


V základním vyšetření regulační diagnostiky se testuje následujících sedm faktorů.


 • Nevyřešené duševní konflikty (technika psycho-kineziologie)

 • Energetické blokády a poruchy (zranění, jizvy, piercing, tetování, zubní elektrogalvanismus, blokované akupunkturní body)

 • Potravinové alergie (gluten, kasein)

 • Geopatogenní stres (nevhodné místo pro spánek nebo pracovní prostředí)

 • Toxiny (těžké kovy, rozpouštědla, zbytky medikamentů, barviva v kosmetice, petrochemikálie, toxiny bakterií, virů a plísní)

 • Nedostatek vitamínů a jiných životně důležitých substancí (proteiny, mastné kyseliny, biologické sacharidy, sůl, stopové prvky, vitamíny a enzymy)

 • Strukturální komponenty (okluzní potíže, posunutí páteře, kyčlí atd.)


Po zjištění původu nemoci např. toxikací těžkými kovy je klientovi nabídnuta možnost detoxikace nejčastěji pomocí přírodních preparátů. Důležitou úlohu zde hrají řasy Chlorella Pyrenoidosa/Vulgaris, mastné kyseliny Omega 3 jako antioxidant, antivirální a antimykotické látky jako česnek a česnek medvědí, koriandr setý (velmi účinně proniká do nervového systému a váže na sebe rtuť). Dále musí být obnovena rovnováha mezi zásadami a kyselinami.


V detoxikační terapii Dr. Klinghardta je dávkování těchto přípravků určováno podle momentální potřeby klienta.


Například: Chlorella (Pyrenoidosa i Vulgaris) aktivizuje rtuť uloženou v lidském těle. Pokud množství řasy nedostačuje pojmout aktivizovanou rtuť, dochází k příznakům akutní otravy tímto kovem.

Proto je nutné určit přesnou dávku a druh vazebné látky (např. Chlorelly), aby byla všechna uvolněná rtuť pojmuta a vyvedena trávicím trakem z těla ven.

Hlavním nástrojem regulační diagnostiky je svalový test, prováděný buďto přímo (poradce – klient), nebo nepřímo (poradce – meziosoba - klient).


U přímého testu dochází k projekci problémů poradce na klienta (tzv. destruktivní interference). Například u potravinových alergií – poradce působí jako alergen. Proto je důležité, aby se osoba provádějící test nechávala pravidelně touto metodou vyšetřit a tak mohla rozpoznat, zda jsou nalezené problémy klienta jeho vlastní či jedná-li se o projekci.


Při testu s meziosobou jsou výsledky přesnější a problémy poradce jsou eliminovány. Navíc se testující osoba nemusí přizpůsobovat svalové kondici každého klienta.


Prameny:

Semináře INK (Institut für Neurobiologie nach Dr. Klinghardt)

Dr. Dietrich Klinghardt: Učebnice psycho-kineziologie

Dr. Joachim Mutter: Amalgam – Risiko für die Menschheit

28.04.2009 22:23:27
cykloturistika
Fyzický stav pôsobí na človeka viac, než si dokážete predstaviť, alebo pripustiť. Druhým faktorom je stres, prichádzajúci z vonka, a tretí, povahové vlastnosti človeka. Každý z nás má v nejakom pomere a kvantite, túto trojkombináciu. Výslednicou je vždy to, ako sa cítite.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one